ساخت و ساز ویلا در شمال
شماره تماس
مهندس مشاور
09129523135
09129523135
صفحه اول سايت | مطالب ديگر | خبرهاي سايت | مقالات سايت

ساخت و ساز ویلا در شمال

ساخت و ساز ویلا در شمال

ساخت و ساز ویلا در شمال

ساخت و ساز ویلا در شمال
ساخت و ساز ویلا در شمال


مراحل ساخت ویلا :

– طراحی نقطه ی آغاز است:
بدون شک برای ساخت هر بنایی، شما نیاز به طراحی نقشه به صورت کامل خواهید داشت. برخی فقط نقشه های معماری، نما و سازه را به شما تحویل می دهند. ولی همانطور که می دانید این نقشه ها برای ساخت ویلا کافی نیستند. شما می بایست پکیج کاملی از طراحی ها را برای اجرای ویلا داشته باشید.

طراحی نقشه معماری، طراحی نقشه سازه، طراحی نقشه تاسیسات برق و مکانیک، طراحی نقشه نما و همینطور طراحی هایی نظیر محوطه و طراحی دکوراسیون داخلی برای اجرای ویلا لازم است. بنابراین در زمان عقد قرارداد برای طراحی ویلا مراقب باشید که تنها پکیج کاملی از نقشه ها برایتان مفید خواهد بود. اگر به هر دلیلی نقشه هایی کمتر از این مواردی که گفته شد را در قرارداد لحاظ کنید، دوباره برای تکمیل نقشه ها می بایست هزینه پرداخت نمایید. بنابراین تکمیل نقشه ها در فاز اول بسیار مهم است.

خرید ویلا در شمال

طراحی نقشه معماری، طراحی نما، طراحی محوطه و همینطور طراحی دکوراسیون داخلی از دسته نقشه هایی هستند که حتماً می بایست در آنها نظرات و سلایق شما لحاظ گردد.

نقشه هایی نظیر سازه و تاسیسات بسیار فنی و مهندسی است و در فاز دوم نقشه ها انجام می شود. شما کافی است که در جلسات طراحی ابتدا سبک مورد نظرتان را مشخص نمایید و سپس زیبایی مواردی که در تصاویر ۳ بُعدی لحاظ شده است را تایید نمایید.

مواردی مانند جانمایی مبلمان، رنگ و ظاهر نمای ویلا، رنگ بندی داخلی و چیدمان گل و گیاه در محوطه نیاز به تایید شما خواهد داشت. پس از طراحی و بسته شدن تمامی نقشه ها می توان به سراغ مراحل اجرایی رفت.

خرید ویلا شمال

 

 

 

– اجرای گودبرداری:
اولین مرحله از مراحل ساخت ویلا اجرای گودبرداری است. این امر در صورتی امکان پذیر است که زمین مورد نظر کاملاً مسطح باشد. در غیر این صورت ابتدا می بایست زمین را تسطیح نمایید. بسیاری از زمین های ویلایی مخصوصاً در شمال کشور در شیب قرار دارند و حتماً قبل از عملیات گودبرداری می بایست تسطیح شوند.

شما در این بخش به پیمانکاران ساخت اسکلت نیاز خواهید داشت. این پیمانکاران عملیات تسطیح زمین، گودبرداری، حمل خاک و اجرای اسکلت را انجام می دهند.

در خاطر داشته باشید که حتماً طبق نقشه های سازه اقدام به گود برداری نمایید. ارتفاع گودبرداری و مباحث مربوط به آزمایش خاک تماماً در مراحل طراحی مشخص شده است. پس از اینکه گودبرداری توسط ماشین های صنعتی و عمرانی انجام شد می بایست خاک برداشت شده را حمل نمایید که به این عمل، عملیات حمل خاک نیز می گویند.

شما با توجه به مرغوبیت خاک زمین می توانید خاک را بفروشید. اگر خاک زمین شما ارزش فروش نداشته باشد می بایست برای حمل آن به صورت مجزا هزینه پرداخت نمایید.


– اجرای فونداسیون:
پس از گودبرداری و حمل خاک ویلای شما آماده ی اجرای فونداسیون است. شما می بایست فونداسیون را طبق ضوابط سازه ای سازمان نظام مهندسی کل کشور انجام دهید. این موارد به صورت کلی در نقشه های سازه ی ویلا لحاظ شده است. به عملیات بافت میلگرد ها، کرسی چینی، اجرای صفحه پلیت ها و بتن ریزی، اجرای فونداسیون اطلاق می شود.

هر کدام از این مراحل که در بخش فونداسیون بیان شد توسط گروهی متخصص انجام می شود. در خاطر داشته باشید اجرای فونداسیون ویلا به لحاظ تحمل زلزله های منطقه ای بسیار مهم است و حتماً می بایست از میلگرد ها و بتن مشخص شده در نقشه ها استفاده شود. شرکت سیتاک مشاور شما و مجری ویلاهای لاکچری در سراسر ایران است

– اجرای اسکلت:

اسکلت ویلا به دلیل اینکه خیلی مرتفع نیست و عموماً ویلاها یا در یک طبقه و یا به صورت دوبلکس اجرا می شوند، می تواند سازه های متفاوتی داشته باشد. شما هم می توانید از سازه های بتنی برای اسکلت ویلا استفاده نمایید و هم سازه های فلزی را در نظر بگیرید. تنها تفاوت این 2 متریال برای اجرای اسکلت ویلا این است که اسکلت های فلزی حدوداً 20 درصد گرانتر از اسکلت های بتنی هزینه بر میدارد ولی به شدت سرعت اجرای کار را افزایش می دهد.

بنابراین اگر در ساخت ویلا عجله دارید و مدت زمان مشخصی را برای تکمیل کار در نظر گرفته اید پیشنهاد سیتاک استفاده از اسکلت های فلزی است. ولی اگر زمان خیلی برایتان در اولویت قرار ندارد و می خواهید به مرور زمان هزینه های اسکلت را انجام دهید استفاده از اسکلت های بتنی توصیه می شود.

ویلا شمال

– دیوارکشی:

پس از اجرای اسکلت می بایست حد و حدود داخلی ویلا را مشخص کرد. دیوارکشی مرحله بعدی از ساخت ویلا است. شما می بایست دیوارها را بر اساس نقشه های معماری به صورت صحیح اجرا نمایید. جداسازی فضاهای مختلف داخلی ویلا مانند اتاق خواب ها، اتاق پذیرایی، سالن بازی و آشپزخانه ی ویلا توسط همین دیوارکشی انجام خواهد شد.

برای ساخت دیوارها می توانید از متریال های مختلفی استفاده نمایید. بلوک های سبک لیکا هم به لحاظ دوام مناسب هستند و هم به لحاظ قیمت مقرون به صرفه هستند. همچنین خرید و اجرای سفال برای دیوارکشی نیز پیشنهاد دیگر سیتاک است. سفال هایی که با بک لایه فوم باعث عایق بندی حرارتی و صوتی دیوارها می شوند. دیوارکشی در طراحی ویلا کلاسیک و همچنین طراحی ویلا مدرن با یک روش انجام می شود و اصلاً تفاوتی با یکدیگر ندارد.

– اجرای تاسیسات:
در این مرحله شما می بایست تاسیسات را اجرا نمایید. به عملیات لوله کشی برای آب سرد و گرم مصرفی و همچنین لوله کشی فاضلاب عملیات اجرای تاسیسات گفته می شود. در این مرحله بر طبق نقشه های تاسیسات از محل قرارگیری و جانمایی پکیج آبگرمکن به تمام نقاط مورد نیاز لوله کشی انجام می شود. محل هایی که می بایست لوله ها تا آنها کشیده شوند عبارت اند از سرویس ها، سینک ظرفشویی، حمام و …

لوله های فاضلاب یا همان آب خروجی داخل ویلا نیز به همین صورت انجام می شود. شما از سرویس های بهداشتی ایرانی و فرنگی، روشویی ها، سینک ظرفشویی و حمام می بایست لوله های پلیکا را تا چاه فاضلاب بکشید. برای اجرای تاسیسات فاضلاب بهترین متریال لوله های چدنی یا لوله های پلیکا هستند.

برای آب مصرفی نیز لوله های ۵ لایه بهترین انتخاب ممکن هستند. یادتان باشد اگر می خواهید برای تاسیسات گرمایشی از سیستم گرمایش از کف استفاده نمایید می بایست تمام کف واحد را طبق نقشه با لوله های سفید به صورت مارپیچ اجرا نمایید. در این حالت یک سیکل بسته از مدار آبگرمکن تا لوله های کشیده شده به صورت رفت و برگشت خواهید داشت.

سیستم گرمایش از کف برای محل های معتدل و سردسیر مناسب است. هرچند که برای مکان هایی که بسیار برودت هوا خواهیم داشت سیستم های گرمایشی سنگین مانند داکت کوئل ها پیشنهاد می گردد. چیلر خانگی هم برای سرمایش و هم برای گرمایش ویلا پیشنهاد میگردد.

کانال کشی برای سرمایش و همچنین بحث اگزاست فن ها و هواکش ها نیز در مباحث مربوط به تاسیسات اجرا می شود. شما در این مرحله به صورت کامل تاسیسات ویلا را اجرا می نمایید.

ویلا در شمال

اطلاعات بيشتر...
جستجو ملک
شما عزیزان میتوانید موارد دلخواه خود را با ابزار جستجو ی سایت به راحتی پیدا نمایید.مهمترين برچسب ها
تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به گروه مشاورین ویلا شمال میباشد