قرارداد خرید ویلا در شمال
شماره تماس
مهندس مشاور
09129523135
09129523135
صفحه اول سايت | مطالب ديگر | خبرهاي سايت | مقالات سايت

قرارداد خرید ویلا در شمال

قرارداد خرید ویلا در شمال

قرارداد خرید ویلا در شمال

قرارداد خرید ویلا در شمال
قرارداد خرید ویلا در شمال


همه چیز از اطلاعات طرفین شروع می‌شود
خوب می‌دانیم معامله ملک حول دو عنصر اصلی شکل می‌گیرد، فروشنده و خریدار. این طور بگوییم خشت بنای ساختمان ما، خریدار است و فروشنده. اگر صادق باشیم اعتراف می‌کنیم، ترس از شکست خوردن در معامله، دغدغه آزار دهنده‌ای است که همیشه ذهنمان را قلقلک می‌دهد و بر تردیدمان می‌افزاید.

چرا راه دوری برویم؟ همه ما بارها به هنگام خرید، درست زمانی که قرار است از پولمان مایه بگذاریم، (حتی اگر مسئله به سادگی خرید پفک نمکی باشد)، دقت به خرج می‌دهیم مبادا سرمان کلاه بگذارند و جنسی را به ما قالب کنند. حال که پای سرمایه ارزشمندی چون ویلا در میان است، چطور می‌توان بی‌خیال خود را روی کاناپه رها کرد و غافل از نکاتی که حین عقد قرارداد مهمند، به منظره بیرون خیره شد؟

خلاصه این که اهمیت عقد قرارداد ملک به ویلای شمال هم سرایت کرده، پس زمانی که از قرارداد خرید ویلای شمال صحبت می‌شود، لازم است توجهمان را متمرکز کنیم، حواسمان را جمع سازیم و سفت بچسبیم کلاهمان را.

در ابتدای این بخش اذعان نمودیم، خریدار و فروشنده دو مجری اصلی یک معامله هستند. اطلاعات دقیق خریدار و فروشنده علاوه بر این که نیاز است برای طرفین واضح باشد (یعنی من بدانم قرار است ملکم را به چه کسی بفروشم و شما مطلع باشید از این که قرار است ویلا را از دستان چه کسی تحویل بگیرید)، بایستی در قرارداد عینا ثبت و ضبط گردند. نخستین بند از قرارداد خرید ویلای شمال، اطلاعات فروشنده را روایت می‌کند و دومین بند، مختص اطلاعات خریدار است. ناگفته پیداست آن‌چه در این دو بند می‌آید، جامع است و کامل، جزئیات را در بر می‌گیرد و مهم‌ترین نکات را شامل می‌شود.

لازم است بابی بگشاییم و در خصوص یک مطلب مهم، نکته‌ای را عیان سازیم. حق وکالت، واژه‌ای است که با "دنیای معامله ملک" پیوند ناگسستنی دارد. آن زمان که مبادرت می‌ورزیم به معامله ملک، باید خود را آماده سازیم برای روبرو شدن با واژه‌هایی هم‌چون حق وکالت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ترجیح می‌دهیم به قدرتِ تمثیل متوسل شویم بلکه راحت‌تر بتوانیم پیاممان را به دستتان برسانیم.
حق وکالت، واژه‌ای است چالش برانگیز که به مثابه زنگ خطر می‌ماند. آن زمان که متوجه می‌شویم معامله قرار است در غیاب فروشنده یا خریدار واقعی صورت بگیرد، بهتر است شش دانگ حواسمان را جمع کنیم تا مبادا اتفاقی رقم بخورد جبران ناپذیر. این جا پای یک فرد ثانی در میان است، این جا همان جایی است که پر کردن جزئی و دقیق بند یک و دو، راه به جایی نمی‌برد، بلکه باید اطلاعات فرد ثانی (اطلاعات آن که وکالت خرید دارد یا وکالت فروش)، به "قرارداد خرید ویلای شمال" گره بخورد.

اگر موافق باشید این بخش را با یک جمع‌بندی کلی به پایان ببریم: پیش از عقد قرارداد خرید ویلای شمال، خریدار را بشناسیم و هویت فروشنده را زیر ذره‌بین ببریم و در ورای آن، گوشه چشمی داشته باشیم به اطلاعات فرد ثانی.

 

به بند سوم قرارداد خرید ویلای شمال رسیدیم.
اطلاعات ویلا، مرکز ثقل قرارداد
در این قسمت، گوی و میدان را می‌سپاریم به مشاور ملکی و اجازه می‌دهیم کاغذ را سیاه کند و اطلاعات ویلا را تکمیل. انتظار می‌رود خریدار هم در این قسمت یکه تاز میدان باشد و کاملا وسواسانه بررسی کند که آن‌چه در قرارداد خرید ویلای شمال قید می‌گردد، عین آن چیزی است که شاهدش بوده. اگر فلان متراژ برای ویلا قید می‌گردد یا ادعا می‌شود زیربنایش بهمان مقدار است، خریدار باید صحت و سقمش را متر کند یا با ترازویی دقیق آن را بسنجد.

 

با این قسمت هم خداحافظی می‌کنیم و پایمان را بر پله‌ای بالاتر می‌گذاریم که نامش هست ثمن معامله.

می‌دانید منظور از ثمن معامله چیست؟ ثمن معامله شاه کلید معامله پیش روست. مبلغی است که به ازای آن فروشنده می‌پذیرد ویلا را دو دستی تقدیم کند به خریدار. بهتر است اکنون که پای هزینه به میان آمد این نکته را آشکارا عنوان کنیم که هزینه دفترخانه (مسئول دفترخانه قرارداد را تنظیم می‌کند و مهر رسمیت پای آن می‌زند)، دینی است بر گردن فروشنده. البته قانون نیوتون نیست که مو لای درزش نرود، چنان‌چه توافقی حاصل شود حتی خریدار هم می‌تواند چنین دینی را بپذیرد و در راستای ادای آن گام بردارد.

گفتیم دفترخانه، اظهار کنیم، حضور طرفین در دفترخانه از آن بایدهایی است که شوخی بردار نیست. پیش از آن که تنظیم سند رسمی گردد، درست همان تاریخی که دو طرف در دفترخانه حضور به هم می‌آورند، خریدار هزینه‌ای را متقبل می‌شود و مبلغی را به فروشنده واگذار می‌کند. (البته این امر در مقابل دیدگان مسئول دفتر انجام می‌شود و کتبا قید می‌گردد). ادعا کردیم حضور طرفین در تاریخ مقرر شده در دفترخانه الزامی است، یادآور شویم چنان‌چه این مهم اجرا نگردد می‌توان چنین برداشت کرد: طرفین از معامله صرف نظر کرده‌اند و معامله در مرحله فسخ شدن قرار دارد).

 

آخرین ایستگاه قرارداد خرید ویلای شمال

رفته رفته به قسمت‌های پایانی صفحه نزدیک می‌شویم، باید خودکار به دست آماده باشیم تا امضای نهایی را پای قرارداد خرید ویلای شمال، به ثبت رسانده و رسما رنگ و لعابی قانونی به قرارداد ببخشیم. به انتهای صفحه که خیره می‌شویم، لیستی از قواعد و ضوابط خواهیم دید، مشاور املاک تأکید می‌کند این قسمت را به دقت بخوانید، ما نیز چشمانمان را نزدیک‌تر می‌بریم تا نکته‌ای را از دست ندهیم و این خان آخر را نیز به صحیح و سلامت از سر بگذرانیم.

اگر بخواهیم اشاره‌ای داشته باشیم بر آن‌چه در این قسمت از قرارداد خرید ویلای شمال دیده‌ها را می‌نوازد، می‌شود به تسویه حساب فروشنده اشاره کرد. به عبارتی در این قسمت قید شده، فروشنده تمام حساب و کتاب‌های مربوط به ویلا را تسویه کرده و ویلایی که در اختیار خریدار قرار می‌گیرد فاقد هر نوع بدهی و مواردی از این دست است.

فاکتور هزینه از دیگر مواردی است که ردش در این قسمت کاملا مشهود است. در پایانی‌ترین بخش از قرارداد خرید ویلای شمال، عنوان شده، ثمن معامله (همان که تأکید کردیم مبلغ تعیین شده برای معامله ویلاست)، بایست در همان تاریخ مقرر از سوی خریدار پرداخت گردد.

بد نیست کمی مقاله را در این قسمت نگه داریم و به این نکته اشاره نماییم که پاس شدن چک‌ها همان مفهوم حساسی است که بارها اسباب دردسر شده و معامله‌ای شیرین را به جنگی مانا بدل ساخته. ذکر یک نکته ضروری است: رسالت خریدار پس از عقد قرارداد خرید ویلای شمال، پرداخت به موقع مبلغ چک است.

چنان‌چه به هر دلیلی خریدار از این مهم ممانعت ورزد یا بدان بی‌توجه باشد، معامله فسخ خواهد شد یا به عبارت ساده جمله "معامله بی معامله" مصداق خواهد یافت. جریان به همین جا ختم نمی‌شود، خریدار که خلاف وعده کرده بایستی مقداری از کل هزینه معامله را بپردازد و حجت را تمام کند.

اطلاعات بيشتر...
جستجو ملک
شما عزیزان میتوانید موارد دلخواه خود را با ابزار جستجو ی سایت به راحتی پیدا نمایید.مهمترين برچسب ها
تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به گروه مشاورین ویلا شمال میباشد