ویلا نما رومی در شمال
شماره تماس
مهندس مشاور
09129523135
09129523135
صفحه اول سايت | مطالب ديگر | خبرهاي سايت | مقالات سايت

ویلا نما رومی در شمال

ویلا نما رومی در شمال

ویلا نما رومی در شمال

ویلا نما رومی در شمال
ویلا نما رومی در شمال


ویلا با نمای رومی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟


آشنایی با سبک رومی در ویلای شمال، مروری بر تاریخچه و مزایای این سبک که ممکن است در خرید ویلا در شمال تاثیرگذار باشد
فرط خستگی و دل‌زدگی از شلوغی‌های شهر، راهی جز پناه بردن به سایه امن طبیعت باقی نگذاشته، دروغ نیست اگر بگوییم هر جا سخن از طبیعت می‌شود نگاه‌مان معطوف به شمال می‌گردد. افزایش خرید ویلا و فروش ویلا در شمال خود مؤید همین امر است و گواهی بر محبوبیت این دیار در میان عاشقان طبیعت.
همه ما دوست داریم به دل جاده بزنیم، از چالوس بگذریم و غرق در زیبایی نوشهر شویم، متل‌قو را برانداز کنیم و ساعت‌ها در رامسر، در زیر درختان پرتقال و بوته‌های سبز استراحت کنیم. چه صفایی دارد ایستادن بر فراز تپه‌های شمال و چه حس فراموش شده‌ای است زل زدن به آسمان صاف؛ چه لذت وصف ناپذیری است گوش دادن به امواج دریا، دل سپردن به نغمه طبیعت و ساری شدن در بطن زیبایی‌های ممتد شمال.
با خود قرار می‌گذاریم ویلایی در شمال خریداری کنیم و بخشی از طبیعتش را به نام خود بزنیم. به سراغ یک مشاور املاک حاذق می‌رویم تا انوع ویلای شمال را برایمان تشریح کند و چم و خم خرید ویلا را در اختیارمان قرار دهد، دیری نمی‌پاید که از سبک ویلا صحبت به میان می‌آید. ما اما بیگانه با چنین لغاتی

 

 

 

 

 

 

 

 

نگاهی دقیق به مشخصات سبک رومی ویلای شمال
سبک رومی با ستون‌های بلند و قوس‌های عریض عجین شده ، همان‌طور که گفتیم نمای رومی ملهم از سبک روم است، سبکی کلاسیک که در میان اهالی روم و یونان مطرح بوده است، جلال و شکوه این سبک پای آن را به دیگر کشورها باز کرد و به عنوان سبکی مانا و محبوب در میان دیگر ملت‌ها جای داد. امروزه با الهام گرفتن از سبک رومی نمای خارجی یک ویلا را طراحی می‌کنند اما درون ویلا را کاملا مدرن می‌سازند و از این سبک تحت نام "نئوکلاسیک" پرده بر می‌دارند.


مروری کوتاه بر تاریخچه سبک رومی در ایران
نمای رومی به امپراتوری ایران باستان بر می‌گردد ، سبک رومی همان سبکی است که در تخت جمشید و بنا‌های تاریخی  قبل از اسلام به چشم می‌خورد، اگر دقت کرده باشید آن‌چه در نگاه اول همگان را مجذوب چنین سبکی می‌کند، ستون‌های بلند و مجسمه‌هایی از جنس سنگ است. همزمان با رایج شدن این معماری در یونان و درست زمانی که کاخ‌ها و عمارت‌های روم را مزین به این سبک کردند ایرانیان نیز علاقمند به چنین سبکی شدند و بناهایش را بر این اساس پایه گذاری کردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آنگاه که ایرانیان نخستین بار نام سبک رومی را شنیدند خود در حال استفاده از طراحی‌های اسلیمی با نقش‌های پیچیده و بسیار جزئی بودند و از آن‌جا که سبک رومی به نسبت آن‌ها از چنین نقوش ریزی بی‌بهره بود به عنوان یک معماری غیرتجملاتی و کم هزینه در آن زمان نظرها را به خود جلب نمود.

 

ویلا در محمودآباد


چطور یک سبک رومی را در ویلای شمال تشخیص دهیم؟
چنانچه در نمای بیرونی یک ویلا مشخصات زیر را مشاهده کردید بی‌تردید بگویید سبک ویلا رومی است.
قوس‌هایی عریض با نقش‌هایی ریز و برجسته، ستون‌هایی کوتاه و کاملا مدور به گونه‌ای که ستون‌های زاویه‌دار جایگاهی در این سبک ندارند، سرستون‌ها در کنار کتیبه‌ها و پنجره‌های منحصر به فرد. بدیهی است که اندازه سرستون‌ها، قوس‌ها و دیگر قسمت‌ها تابع سایز ویلا تعیین می‌گردد و در هر بنایی متفاوت است.اطلاعات بيشتر...
جستجو ملک
شما عزیزان میتوانید موارد دلخواه خود را با ابزار جستجو ی سایت به راحتی پیدا نمایید.مهمترين برچسب ها
تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به گروه مشاورین ویلا شمال میباشد